درباره دها دیتا شرکت داده هوشمند دها به پشتوانه سال‌ها تجربه و توان علمی مهندسان و متخصصان خود با هدف ارج نهادن به نیازهای نرم افزاری جامعه امروز ایران زمین تاسیس و در اداره ثبت شرکتها و موسسات تجاری تهران ثبت گردید. داشتن بیش از ده سال تجربه در امر تولید نرم افزارهای گوناگون از جمله نرم افزارهای تحت وب، نرم افزارهای دسکتاپ تحت ویندوز و لینوکس، نرم افزارهای سیستم عامل های گوشی تلفن همراه هوشمند مانند iOS، اندروید، ویندوز موبایل، سیمبین و... ما را بر آن داشت تا گامی در جهت افزایش بار علمی، تجربی، فرهنگی و کاربردی کاربران نرم افزار در ایران زمین برداریم.
تجربه‌های دها دیتا تجربۀ کار با مشتریان داخلی و خارجی و مقایسه نیازهای مشتریان ایرانی با دستاوردهای داخلی تولید نرم افزار عرصۀ کار را برای ما تنگ می‌نماید؛ چرا که از طرفی دانش تولید نرم افزار و دانش ارتباط و کار با نرم افزارهای گوناگون روز به روز پیشرفته‌تر و دامنۀ کاربرد برنامه ها و نرم افزارهای مختلف روز به روز بیشتر و وسیع‌تر می‌شود، اما از طرف دیگر بازار داخلی تولید نرم افزار نتوانسته آن طور که باید و شاید نیازهای مشتریان ایرانی را با توجه به آن چه که ما نیازهای بومی می‌نامیم برآورده سازد. این امر ناشی از عدم درک متقابل و صحیح بین تولیدکنندگان نرم افزار و کاربران و مشتریان نیازمند خدمات نرم افزاری است. نیازسنجی و در وهلۀ بعد امکان سنجی دو فاز متفاوت از چرخۀ تولید نرم‌افزارهای بومی و سفارش مشتری هستند که برداشت نادرست و عدم موفقیت در هر کدام از این چرخه‌های تولید در نهایت منجر به نارضایتی عمومی از حاصل تلاش تولیدکنندگان نرم‌افزار خواهد بود. اکنون سوال اینجاست: دها دیتا کجای این پروسه قرار دارد و چاره و راه حل این آشفتگی چیست؟
راه حل دها دیتا نخست این که کار با طیف وسیعی از مشتریان ایرانی به ما آموخت که در چرخه برآورده ساختن نیازهای مشتری و تولید نرم افزار صبور باشیم. مشتریان ایرانی به واقع بسیار خوب، کم توقع و قانع هستند! این قناعت و کم توقع بودن نیز برآمده از نهاد سخت کوش و پاک ما ایرانیان است. اما این تمام کار نیست، مشتریان ایرانی در عین توقع کم، بسیار نکته سنج، ریزبین و دقیقند و مهم‎تر این که همواره به دنبال بهترین گزینه برای انتخاب خود هستند. این گزینش بهتر، باعث شده تا کار تولیدکنندگان نرم افزار در عین سختی و دشواری، بسیار ساده و پیش پا افتاده انگاشته شود!
دوم این که هنوز سیستم های نرم افزاری و مکانیزاسیون آن طور که باید و شاید بین مشتریان و کاربران اداری، صنعتی، بازرگانی، فرهنگی، تجاری و حتی تولیدی جا نیفتاده است. یکی از قوانین همیشگی و ناخواستۀ پیشرفت «مخالفت با تغییر و به روز شدن» است. غافل از این که تغییر اگر درست و منطبق بر اصول باشد همواره باعث پیشرفت خواهد بود. شاید شنیده باشید که امروزه در عصر ارتباطات قرار داریم، لازمۀ بهره‌گیری مفید از عصر ارتباطات، به کارگیری اصولی، صحیح و به‌جا از فن‌آوری‌ها و دستآوردهای به روز دنیاست.
هنر دها دیتا اکنون دها دیتا به پشتوانۀ تجربۀ خود از ارتباط با طیف وسیعی از مشتریان ارجمند خود از جمله کاربران و مشتریان صنعتی، دانشگاهی، تولیدی، تجاری، بازرگانی، هنری، فرهنگی و... که طیف وسیعی را مانند کارخانجات، شرکت ها و موسسات تجاری و غیر تجاری، هنرمندان و نویسندگان، دانشگاهیان و فرهنگیان، تجار و بازرگانان، کشاورزان و دامداران و... در بر گرفته‌اند می‌تواند حرفی برای گفتن در این عرصه داشته باشد. از نظر ما هنر تولید نرم افزار پس از انتخاب شدن توسط مشتریانی که همیشه بهترین را انتخاب می‌کنند، نیازسنجی واقعی از مشتریان گرانقدر است. امکان سنجی و توان علمی و تجربی گام بعدی‌ست که باید برداشته شود تا نیازهای واقعی مشتری به بهترین شکل ممکن برآورده شود. در این راه نقش مشاوران دها دیتا قطعاً چاره ساز خواهد بود.
اهداف دها دیتا ما در این راه ادعا می‌کنیم می‌توانیم با دانش، تجربه و داشته‌های خود به شما کمک کنیم. چرا که همواره همراه و کمک حال مشتریان خود بوده‌ایم. در این راه اهدافی را برای خود ترسیم نموده‌ایم، اهدافی که نقاط مشترک بسیار زیادی با اهداف مشتریانمان دارد، چرا که اعتقاد راسخ داریم راه ما و مشتریانمان یکی است و در این راه موفقیت مشتری قطعاً موفقیت ماست؛ یا بهتر بگوییم، موفقیت ما فقط و فقط با موفقیت مشتریانمان حاصل می‌شود. هدف اصلی ما کمک به حرف و مشاغل، صنایع و زمینه های کاری گوناگونی است که نرم افزار و سیستم های نرم افزاری می‌تواند کسب و کار آنها را متحول سازد.
زمینه کاری دها دیتا
- تولید نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری CRM با توجه به نیازهای بومی مشتریان ایرانی
- تولید نرم افزارهای سفارش مشتری در سه سطح نرم افزارهای سازمان، نرم افزارهای شرکت و موسسه، نرم افزار کسب و کارهای کوچک
- تولید نرم افزارهای اختصاصی مشاغل از جمله نرم افزارهای کوچک و کم گستردۀ صنعتی، تولیدی، تجاری، بازرگانی، پزشکی، مهندسی، اداری، فرهنگی، علمی، ادبی، هنری و...
- تهیه، تولید و توسعه نرم افزار CMS به صورت اختصاصی و با توجه به نیازهای بومی مشتریان ایرانی
- تمامی نرم افزارها کاربر پسند و اصطلاحاً User Friendly با عملکرد و یادگیری آسان باشند.
- طراحی، راه اندازی، مدیریت و پشتیبانی از وب سایت های گوناگون مشاغل
- تبلیغات و بازاریابی هوشمند، هدفمند و متمرکز بر اساس نیازهای مشتریان به صورت کاملاً ساخت یافته و علمی
چشم انداز دها دیتا دها دیتا می‌خواهد همواره در نوع خود بهترین باشد. شاید ما اولین و حتی بزرگترین نباشیم، اما به دور از شعارزدگی می‌خواهیم بهترین باشیم و در این راه ادعایی نداریم، اما تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا در حیطۀ اهداف و چشم اندازهای چندساله‌مان همان طور که بیش از ده سال همواره با دانش روز دنیا خودمان را به روز کرده ایم و بر تجاربمان افزوده‌ایم، از این پس نیز نه تنها دریافت کنندۀ دانش روز دنیا باشیم بلکه بر توانایی ها، دانش فعلی و کاربردهایمان نیز اندوخته‌ای بیفزاییم.
در این راه دها دیتا می‌کوشد تا با پژوهش-محور (research-based) قرار دادن فعالیت‌های خود و ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه‌های طراز اول کشور در زمینۀ مقالات تحقیقی و پژوهشی و همچنین حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقات و ارائۀ مقالات هدفمند و مفید در سطح داخلی و بین‌المللی، گامی مفید در زمینۀ ارتقای سطح علمی خود و صنعت نرم‌افزار و ارتباطات بردارد. دها دیتا همواره خواهد کوشید تا با حداکثر توان خود از اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و محققین در جهت تولید کاربردی علم حمایت نماید.
در این راه خوشحال می‌شویم با ما تماس بگیرید تا حداقل در حد توانمان مشاور خوبی برای شما باشیم و همواره به این که کمکی هر چند اندک برای شما از دستمان بر بیاید افتخار کنیم.
مفهوم دها دیتا دَها در لغت به معنای خِرَد و خردورزی، عقل، هوشمندی، درایت، زیرکی و جودت فکر است (لغتنامه دهخدا). در مورد دیتا (به انگلیسی: Data) نیز به طور کلی می‌توان همۀ دانسته‌ها، آگاهی‌ها، داشته‌ها، آمارها، شناسه‌ها، پیشینه‌ها، پنداشته‌ها و اطلاعات را داده یا دیتا نامید (مصوّب فرهنگستان زبان و ادب فارسی). در نتیجه ترکیب لغوی دها دیتا را می‌توان به معنای دانسته‌های هوشمند، داده‌های مبتنی بر خرد و هوش، اطلاعات هوشمندانه یا ترکیبی مثبت از داده‌های مبنی بر عقل و فکر دانست. ترکیب لغوی دها دیتا، پژوهش-محور بودن و خلاقیت فعالیت‌های شرکت را بر اساس مفهومی که دیتا به عنوان فنآوری روز دنیای کامپیوتر و نرم‌افزار دارد، به ذهن شنونده متبادر می‌سازد.
همچنین رسم‌الخط انگلیسی Daha Data نیز با یک حرف اختلاف در واژگان، به آسانی در ذهن بیننده ثبت خواهد شد. اما از طرفی اگر دها را تلفیقی از ده (10) و آ (حرف نخست فارسی) در نظر بگیریم و با توجه به این که بنیان دانش کامپیوتر بر 0 و 1 نهاده شده، می‌توان گفت که دها از نظر ساختاری اشاره به دانش دیجیتال (0 و 1) و برخاستن حروف و دانش بر پایۀ این فنآوری و همچنین اشاره به ذخیره شدن دیتا به صورت 0 و 1 دارد. لوگوی دها دیتا نیز این مفهوم را می‌رساند، مضاف بر این که موج سینوسی نمایندۀ فنآوری آنالوگ و تلفیق آن با 1 موجود در لوگو به معنای همان حرف آ فارسی است.